Субота, 26.09.2020, 10:14
Ставчанський професійний ліцей  
New Cell
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бойко Домка Степанівна бібліотекар Ставчанського професійного ліцею. 

Бібліотека. Тиша. Століття.

Історія і тисячі імен 

Тут зібрані думки ідеї світу 

Разом із мудрістю віків.

 

Коли 5 жовтня 1940 року на базі Ставчанського МТС Хотинського району була утворена школа механізації, звичайно виникла проблема забезпечення учнів підручниками. І в будинку цукрового магната пана Османського, там, де була туалетна кімната, на збитих з дошок стелажах, організована була перша бібліотека, яка налічувала лише половини сотні підручників. Назв підручників було шість "Колгоспне рахівництво", "Посібник по сільському господарству", "Колхозная производительная энциклопедия", "Организация работ в тракторной бригаде МТС", " Мастер сельского хозяйства",  "Самоходный комбайн".

У воєнні 1941 - 1945 роки бібліотека Ставчанської школи механізації збереглася частково. А поповнюватися почала уже з 1951-1952 років. В цей період на рахунок бібліотеки надійшло 359 підручників. В основному це була технічна література, а також політико - ідеологічна література .

В 1968 році , уже як професійно - технічне, училище переходить на випуск спеціалістів із середньою освітою . і будується новий гуртожиток, де для бібліотеки виділяється велике приміщення, що складається із власне бібліотеки ( книжкового фонду), книгосховища і великого читального залу..

З кожним роком контингент учнів в училищі збільшується , вводяться нові професії. Виникає потреба в розширенні побутових і навчальних приміщень. У другій половині 70-х років розпочалося будівництво нового навчального корпусу, в якому на першому поверсі за проектом мала бути розміщена бібліотека.

В 1980 році збудували новий навчальний корпус. На першому поверсі розташована бібліотека, площа якої 200 м.кв., з світлим читальним залом на 40 місць.

Наприкінці 2003 року професійно - технічне училище № 21 пройшло реорганізацію і отримало назву Ставчанський професійний ліцей.

Ставлячи перед собою завдання - відродити значущість бібліотеки, як інформаційного центру ліцею, створюю максимальні умови для читачів.

Протягом року бібліотека інформаційно забезпечує всі аспекти навчально-виховного процесу освітнього закладу, в єдиному комплексі з усіма підрозділами ліцею, сприяє вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, відкритої для інтелектуального, фізичного, духовного та творчого розвитку.

Виконання поставленої мети залежить насамперед від організації комплектування фондів бібліотеки ліцею, її матеріально-технічного забезпечення, адже якісний та кількісний склад фонду бібліотеки, що відповідає потребам учнів і педагогів, безпосередньо впливає на реалізацію завдання ліцею - навчання та виховання учнів, надання їм оптимальних можливостей для отримання різнобічної освіти й високої культури.

Книжковий фонд бібліотеки складається з двох під фондів: фонду підручників та галузевого фонду, який сформований повніше з літератури спеціальних дисциплін, які в ліцеї вивчаються поглиблено.

Фонд комплектується з урахуванням навчальних планів , програм, вивчення інформаційних потреб учнів, та майстрів виробничого навчання. У фонді також представлена література із суспільних , гуманітарних, природничих і технічних наук з філософії, медицини, психології, мистецтва, спорту.

Окремо виділена художня та методична література , література з курсу "Українська література" та " Зарубіжна література ". Представлено широкий спектр довідково - енциклопедичної літератури.

Книжковий фонд бібліотеки ліцею на 1.09.2016 р становить 20521 примірників. Із них: фонд підручників - 2738;

Спеціальна - технічна - 5484;

Методична - 316;

Художня література - 11983 примірників.

Комплектування фонду ведеться з таких джерел: централізоване комплектування; книги подаровані бібліотеці; передплата на періодичні видання; придбання за рахунок коштів, одержаних від здачі макулатури.

Щорічно бібліотека передплачує науково - методичні видання , газети журнали: "Освіта України", "Інформаційний збірник", "Крайова освіта" "Шкільний психолог", "Молода Україна", "Все для вчителя", "Позакласник час", "Шкільна бібліотека", "Професійно-технічна освіта", " Зарубіжне література", "Українська література", "Хімія", "Фізика", "Охорона праці". І це допомагає нам забезпечити навчальний і виховний процес.

Робота бібліотеки ліцею - багатогранна. Це й методично - інформаційний центр, де учні розвивають читацький смак, формують любов до книги, це й світ відкриттів, світ творчості, де формується читач - творець.

Кожному читачеві - потрібну книгу в потрібний час - таким є творче кредо бібліотеки ліцею. Бібліотека забезпечує потреби навчально - виховного процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знаннями загальноосвітніх предметів та спеціальних дисциплін.

Бібліотека здійснює допомогу в проведенні предметних тижнів, підбирає необхідну літературу для повідомлень оформляє тематичні полички. Для учнів проводяться інформаційні хвилини : "Сторінками газет та журналів". Ведеться допомога при написанні рефератів.

Бібліотека також активно включається в проведення масових заходів.: готує добірки літератури та питання до вікторин чи диспуту, сценарії свят. В читальному залі бібліотеки розміщені постійні виставки, які допомагають учнівській молоді краще пізнати історію та культуру Буковини, та нашої славної Хотинщини.

" Літературна творчість Буковини", " Немає кращої землі, як та, що зветься рідним краєм"

Книжкові виставки.

"Великий син Українського народу" привертає увагу та колектив ліцею. Вона має такі розділи :

1. Сторінки життя і творчості Т.Г.Шевченка.

До виставки включено твори Т.Г.Шевченка, літературу про його життя і творчість , про вшанування пам'яті Великого Кобзаря у нас в Україні.

Постійно поповнюються виставки "Готуючись до сьогоднішнього уроку", "Зерна педагогічного досвіду", "Творчий учитель і сучасний урок"

Всі напрямки роботи відображенні в читальному залі бібліотеки, де постійно оновлюються і користуються популярністю серед учнів книжкові виставки: " Гортаючи сторінки історії", "Подорож до країни знань", "Літературна творчість Буковини", "Моя професія найкраща".

Бібліотека до днів права готує розгорнуті книжкові виставки, бібліографічні огляди літератури : "Бережи себе" , "Стережися шкідливих звичок", "Здоровий спосіб життя - це актуально", запрошуються представники правоохоронних органів, центру молоді і дозвілля.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДОМ проведений усний журнал "Люби, пам'ятай, живи" .

Масова робота бібліотеки - це складова системи роботи ліцею з виховної роботи та формування основ бібліографічної грамотності учнів. Використовуючи різні форми та методи , масову роботу бібліотеки веду за напрямами:

робота з формування рис громадянина - гуманіста у процесі

національного відродження та духовного становлення особистості;

робота з формування та розширення пізнавальних інтересів

учнів ;

робота з організації змістовного дозвілля учнів; робота бібліотекаря з учнівським активом.

В ліцеї разом з класними керівниками груп проводимо цікаві тематичні вечори. Вони є джерелом пізнавальної інформації, відпочинку, роздумів. До учня ставимось , як до особистості, враховуєм його погляди, думки побажання.

Велику увагу бібліотека ліцею приділяє популяризації літератури про рідний край. Адже на літературному древі Буковини червоними китягами сяють імена класиків літератури Ольги Кобилянської, Юрія Федьковича, Дмитра Загули. їхні традиції примножили письменники, які почали торувати шлях у велику літературу. На нашому терені і зараз не поривають зв'язків із рідним краєм. Це відомі не тільки на Буковині, а й за межами України Тамара Севернюк, Галина Тарасюк, Володимир Вознюк, Борис Бунчук , Марія Матіос Михайло Ткач.

Нещодавно в читальному залі бібліотеки відбулася зустріч з поетом нашого краю Дмитром Попадюком де була презентована його "Збірка поезій".

Бібліотека трансформує в собі заповіді віків, предків уміло доносить їх до сучасних учнів.

 

 

Вхід на сайт
Погода
Ставчаны 
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Друзі сайту
  • НМЦ ПТО
  • Copyright MyCorp © 2020
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz